Desatero sázkaře....

V následujícím článku jsou přehledně v deseti bodech zmíněny a rozepsány základní zásady správného sázkaře, nad kterými by se přinejmenším měl zamyslet každý, kdo si kdy již nějaké peníze na sport vsadil a nebo kdo se teprve s kurzovým sázením seznamuje.

1. Vyhledávejte situace, ve kterých, pro určitou sportovní událost, hrají velkou roli emoce, díky kterým nejsou vypsané kurzy odrazem skutečné reality.

Obecně řečeno jde o ty situace, ve kterých hrají zápas marketingově silné týmy s obrovskou fanouškovskou základnou. Princip spočívá v tom, že fanoušci půjdou téměř vždy se svým milovaným týmem a budou se ho chtít snažit podpořit jakoukoliv možnou cestou, to znamená, že nepřipadá v úvahu sázet proti vlastnímu týmu a jejich sázky půjdou ve vetšině případů na "jejich" tým, nehledě na to, jaká je reálná možnost výhry.

Příkladem takovýchto týmů, které mají doslova legie svých příznivců, jsou američtí baseballisté New York Yankees nebo fotbalisté Dallas Cowboys. Co se týče evropských týmů, pak zde budou mít velké zastoupení především fotbalové velkokluby typu Barcelony, Manchesteru United nebo Interu Milán atp.

2. Nesázejte na zápasy, ve kterých jste emočně ovlivněni.

Jinými slovy, nesázejte na týmy, jimiž jste fanoušky. Pokud chcete sázením vydělat peníze, pak nebude nejlepší cestou naslouchat svému srdci. Emoce dokáží rozostřit váš úsudek a mohou vést k hloupým a drahým chybám. Proto je lepší podobné zápasy vynechat a vybrat si takové události, kde má člověk čistou mysl.

3. Vždy sázejte jen v rámci svých finančních možností.

Důležité je si zapamatovat, že v životě a ani ve sportu, není nikdy nic jisté. Proto by sázkař neměl sázet nad rámec svého money managementu (o money managementu více v samostatném článku). Jedna takováto sázka totiž může zničit veškeré snažení a výdělky za posledních několik měsíců.

Pokud najdete dobrou sázkovou příležitost, pak do ní jděte, ale vždy dodržujte principy money managementu. Ve sportu totiž proti sobě nastupují vždy dva soupeři, přičemž oba mohou vyhrát, nehledě na to, že se to někdy zdá naprosto nereálné, a že si sportovní historie pamatuje hned několik neuvěřitelných a nemyslitelných výsledků.

4. Sázejte jen na zápasy a na ty sporty, ve kterých si myslíte, že máte opravdu přehled.

Vyhýbejte se zápasům, které jsou hodně "na hraně" a o kterých si nejste tak úplně jistí. Stejně tak nesázejte na ty události, o kterých téměř nic nevíte, tyto sázky vás budou z dlouhodobého hlediska srážet k zemi. Vybírejte si tedy jen ty příležitosti, o kterých máte přehled a kterým opravdu věříte.

5. Sázejte jen ty vaše nejlepší tipy.

Nejvíce peněz se vám podaří vydělat tehdy, pokud dokážete trpělivě vybírat jen ty nejlepší sázkové příležitosti a sázet jen a pouze tyto z nich. Mnoho sázkařů trpí tím, že chtějí neustálou akci a tak sází i na ty zápasy, ve kterých si nejsou až zase tak jisti, ale stejně si vsadí, protože se prostě nudí. Pokud se vám podaří omezit vaše sázky jen na ty události, ve kterých cítíte největší šanci, pak budete mít i vyšší úspěšnost výher a tím pádem i více peněz.

6. Veďte si záznamy vašich sázek.

Důležitou součástí správného sázkaře je důkladně vedený záznamník jeho počínání. Nejde o to si zapisovat jen základní informace typu výhry, prohry a velikosti sázek, důležité je si zaznamenat také výsledné skóre vybraných událostí, důvod zvolení dané události a tipu atp. Tedy veškeré informace, které se mohou do budoucna hodit.

Postupem času člověk tyto údaje může analyzovat a tak zjistit, jestli je vůbec schopný dělat dobrá rozhodnutí a volit ty správné události. Sázkař by si také měl vést záznamy i o ostatních zápasech, které spadají do jeho pole působnosti. Čím více informací člověk má, tím lepší je schopen dělat rozhodnutí.

7. Vytvořte si vlastní systém hodnocení týmů.

Pokud máte v oblibě sázky na handicapy, pak vám spousta takto zaměřených sázkařů doporučí vytvoření vlastního systému hodnocení síly jednotlivých týmů. Pokud se pak vaše hodnocení daného zápasu bude lišit od hodnocení sportovní kanceláře resp. byste na dané utkání vypsali rozdílné handicapy, pak možná stojíte před velmi dobrou sázkovou příležitostí.

8. Vnímejte skutečnou kvalitu hráčů/týmů.

Nenechte si zbytečně zastínit skutečné schopnosti hráčů/týmů jen kvůli jednomu vydařenému či naopak nevydařenému zápasu. Každý hráč/tým má své špatné a dobré dny, ale jeden jediný den nedělá z dobrého hráče, hráče špatného, ze špatného týmu, tým kvalitní atp. Pokud tedy např. kvalitní tým předvede jeden den špatný výkon, pak možná nebude od věci si na něj příští utkání vsadit, jelikož veřejnost ho může podcenit, právě vzhledem k předešlému výkonu, a kurzy mohou být díky tomu příznivě nakloněny pro sázku na tento tým.

9. Ve svém přístupu k sázení buďte flexibilní.

V kurzovém sázení neexistuje žádný zaručený systém, díky kterému budete jednoduše a bez rizika vyhrávat a vydělávat. Proto se nesnažte ani sebe samotného přesvědčit, že jste takový systém objevili. Ovšem existuje mnoho cest, jak oproti sázkové kanceláři získat určitou výhodu. Vše záleží jen na informacích, které o dané sázkové příležitosti máte a pokud v daný tip věříte, pak vsaďte.

10. Držte se své výherní strategie.

Rozdílem mezi výdělečným a prodělečným sázkařem je ten, že ten výdělečný si sestaví určitou strategii, které se pak drží, zatímco ten prodělečný vybírá své sázky tak, jak ho zrovna napadne. Hodně sázkařů sází na základě různých předtuch a pocitů a to rozhodně není cesta k úspěchu. Abyste mohli uspět, protřebujete si svou investici řádně promyslet a pokud se budete řídit a držet se určitého plánu, pak se úspěchy určitě brzy dostaví.        

 

Hodně štěstí...